אופיר פינס-פז

אופיר פינס-פז
אופיר פינס-פז
אופיר פינס-פז, 2005
לידה11 ביולי 1961 (בן 58)
ראשון לציון, ישראל
מדינהישראלישראל  ישראל
השכלההאוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת תל אביב
עיסוקפוליטיקאי עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגהמפלגת העבודה הישראלית עריכת הנתון בוויקינתונים
סיעהישראל אחת, העבודה-מימד-עם אחד,
עבודה-מימד, העבודה
שר הפנים ה־21
10 בינואר 200523 בנובמבר 2005
(45 שבועות ו-3 ימים)
שר המדע, התרבות והספורט ה־20
4 במאי 20061 בנובמבר 2006
(26 שבועות)
חבר הכנסת
17 ביוני 199610 באוקטובר 2010
(14 שנים)
כנסות14 - 18
יו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט ה־15
19 במרץ 200117 ביולי 2002
(שנה ו-17 שבועות)
יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה ה־18
7 בפברואר 200724 בפברואר 2009
(שנתיים)
יו"ר הועדה המיוחדת לבעיית העובדים הזרים ה־1
4 בפברואר 199815 באוגוסט 1998
(27 שבועות ו-4 ימים)
תפקידים בולטים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

אופיר פינס-פז (נולד ב-11 ביולי 1961), היה חבר הכנסת, שר הפנים ושר המדע, התרבות והספורט מטעם מפלגת העבודה. לאחר פרישתו מן החיים הפוליטיים, ייסד את המכון לחקר השלטון המקומי באוניברסיטת תל אביב ומאז, הוא עומד בראשו. החל מ-2014 שימש כיו"ר איגוד ההתעמלות עד למינויו של רז פלד.

במהלך כהונתו כשר קיבל את אות אומ"ץ לשמירת המינהל התקין, הצדק החברתי ושלום הציבור. האות הוענק לו על מלחמתו בשחיתות ועל פעולתו להגברת השקיפות השלטונית. ב-24 באפריל 2008 זכה ב"אות אביר איכות השלטון" מטעם התנועה לאיכות השלטון.