גד יעקבי
English: Gad Yaacobi

  • גד יעקבי
    gad yaacobi 1996-1998.jpg
    גד יעקבי, אמצע שנות התשעים
    לידה 18 בינואר 1935
    שבט ה'תרצ"ה
    כפר ויתקין, פלשתינה (א"י) עריכת הנתון בוויקינתונים
    פטירה 27 באוגוסט 2007 (בגיל 72)
    י"ג באלול ה'תשס"ז
    טורונטו, קנדה עריכת הנתון בוויקינתונים
    מדינה ישראלישראל  ישראל
    מקום קבורה בית הקברות קריית שאול, תל אביב-יפו
    השכלה אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת הרווארד, אוניברסיטת לונדון
    עיסוק דיפלומט, פוליטיקאי, איש חינוך, משורר עריכת הנתון בוויקינתונים
    מפלגה רשימת פועלי ישראל, המערך, העבודה עריכת הנתון בוויקינתונים
    סיעה המערך, העבודה
    שר התחבורה ה־15
    3 ביוני 197420 ביוני 1977
    (3 שנים)
    אהרן יריב
    מנחם בגין
    שר הכלכלה והתכנון ה־2
    13 בספטמבר 198422 בדצמבר 1988
    (4 שנים ו-14 שבועות)
    יעקב מרידור
    יצחק מודעי
    שר התקשורת ה־17
    7 ביוני 198715 במרץ 1990
    (שנתיים ו-40 שבועות)
    אמנון רובינשטיין
    רפאל פנחסי
    חבר הכנסת
    17 בנובמבר 196913 ביולי 1992
    (22 שנים)
    כנסות 7 - 12
    יו"ר ועדת הכלכלה ה־7
    28 ביוני 197713 באוגוסט 1984
    (7 שנים ו-6 שבועות)
    שמואל תמיר
    אליהו שפייזר
    שגריר ישראל באומות המאוחדות ה־10
    19921996
    (כ־4 שנים)
    יורם ארידור
    דורי גולד
    תפקידים בולטים
    • סגן שר התחבורה
    • יו"ר חברת החשמל לישראל
    • יו"ר רשות הנמלים והרכבות
    לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית oojs ui icon info big.svg

    גד יעקבי (18 בינואר 193527 באוגוסט 2007) היה חבר הכנסת, שר בממשלות ישראל ושגריר ישראל באו"ם. בנוסף לפעילותו הציבורית היה משורר פורה, ופרסם ספרי עיון וספרי ילדים.

  • שנותיו הראשונות וכניסתו לפוליטיקה
  • חבר כנסת ושר
  • קריירה מאוחרת
  • חייו האישיים ופעילותו הספרותית
  • ספריו
  • לקריאה נוספת
  • קישורים חיצוניים
  • הערות שוליים

גד יעקבי
Gad Yaacobi 1996-1998.jpg
גד יעקבי, אמצע שנות התשעים
לידה 18 בינואר 1935
שבט ה'תרצ"ה
כפר ויתקין, פלשתינה (א"י) עריכת הנתון בוויקינתונים
פטירה 27 באוגוסט 2007 (בגיל 72)
י"ג באלול ה'תשס"ז
טורונטו, קנדה עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ישראלישראל  ישראל
מקום קבורה בית הקברות קריית שאול, תל אביב-יפו
השכלה אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת הרווארד, אוניברסיטת לונדון
עיסוק דיפלומט, פוליטיקאי, איש חינוך, משורר עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגה רשימת פועלי ישראל, המערך, העבודה עריכת הנתון בוויקינתונים
סיעה המערך, העבודה
שר התחבורה ה־15
3 ביוני 197420 ביוני 1977
(3 שנים)
שר הכלכלה והתכנון ה־2
13 בספטמבר 198422 בדצמבר 1988
(4 שנים ו-14 שבועות)
שר התקשורת ה־17
7 ביוני 198715 במרץ 1990
(שנתיים ו-40 שבועות)
חבר הכנסת
17 בנובמבר 196913 ביולי 1992
(22 שנים)
כנסות 7 - 12
יו"ר ועדת הכלכלה ה־7
28 ביוני 197713 באוגוסט 1984
(7 שנים ו-6 שבועות)
שגריר ישראל באומות המאוחדות ה־10
19921996
(כ־4 שנים)
תפקידים בולטים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

גד יעקבי (18 בינואר 193527 באוגוסט 2007) היה חבר הכנסת, שר בממשלות ישראל ושגריר ישראל באו"ם. בנוסף לפעילותו הציבורית היה משורר פורה, ופרסם ספרי עיון וספרי ילדים.