זאב שרף
English: Ze'ev Sherf

זאב שרף
Zeev Sherf.jpg
לידה21 באפריל 1906
בוקובינה עריכת הנתון בוויקינתונים
פטירה18 באפריל 1984 (בגיל 77)
ירושלים, ישראל עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינהישראלישראל  ישראל
תאריך עלייה1920
מקום קבורהבית הקברות סנהדריה עריכת הנתון בוויקינתונים
עיסוקפוליטיקאי עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגהמפא"י, המערך, העבודה
שר האוצר ה־4
5 באוגוסט 196815 בדצמבר 1969
(שנה ו-18 שבועות)
שר המסחר והתעשייה ה־2
10 במרץ 19491 בנובמבר 1950
(שנה ו-33 שבועות)
שר השיכון ה־5
15 בדצמבר 196910 במרץ 1974
(4 שנים ו-12 שבועות)
חבר הכנסת
22 בנובמבר 196521 בינואר 1974
(8 שנים ו-8 שבועות)
כנסות6 - 7
מזכיר הממשלה ה־1
19481957
(כ־9 שנים)
נציב שירות המדינה ה־1
19501952
(כשנתיים)
יצחד מלמד ←
תפקידים בולטים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
זאב שרף, ינואר 1966

זאב שֵׁרְף (21 באפריל 190618 באפריל 1984) היה שר, חבר כנסת, מראשי תנועת העבודה ומזכיר הממשלה הראשון.