יצחק מרדכי

יצחק מרדכי
Yitzhak Mordechai (cropped).jpg
יצחק מרדכי, 1997
לידה22 בנובמבר 1944 (בן 74)
כורדיסטן העיראקית
מדינהישראלישראל  ישראל
תאריך עלייה1949
השכלהאוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה
עיסוקפוליטיקאי, איש צבא עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגההליכוד עריכת הנתון בוויקינתונים
סיעהליכוד-גשר-צומת, מפלגת המרכז
שר הביטחון ה־12
18 ביוני 199625 בינואר 1999
(שנתיים ו-31 שבועות)
סגן ראש ממשלת ישראל
6 ביולי 199930 במאי 2000
(47 שבועות ויום)
שר התחבורה ה־24
6 ביולי 199930 במאי 2000
(47 שבועות ויום)
חבר הכנסת
17 ביוני 199628 במרץ 2001
(4 שנים ו-40 שבועות)
כנסות14 - 15
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

יצחק (איציק) מרדכי (נולד ב-22 בנובמבר 1944) הוא איש צבא בכיר ופוליטיקאי ישראלי. כיהן כשר בממשלות ישראל ובתפקידי פיקוד בכירים בצבא הגנה לישראל. פרש מהפוליטיקה בשנת 2000 בעקבות כתב אישום שהוגש נגדו בגין עבירות של מעשים מגונים, בהן הורשע מאוחר יותר על ידי בית המשפט.