ממשלת ישראל העשרים ושלוש

  • ממשלת ישראל העשרים ושלוש
    mem shamir23.jpg
    ממשלת ישראל העשרים ושלוש בראשות יצחק שמיר בבית הנשיא חיים הרצוג. עומדים מימין לשמאל: אליקים רובינשטיין מזכיר הממשלה, אהוד אולמרט, רפאל אדרי, מרדכי גור, משה שחל, יצחק מודעי, משה קצב, עזר ויצמן, אריאל שרון, יעקב צור, חיים בר-לב, אריה דרעי, גדעון פת, יצחק רבין, דן מרידור, גד יעקבי, משה נסים, אברהם כ"ץ-עוז, יצחק חיים פרץ, משה ארנס ורוני מילוא. יושבים מימין לשמאל: יצחק נבון, שמעון פרס, חיים הרצוג, יצחק שמיר ודוד לוי
    מידע כללי
    תחילת כהונה 22 בדצמבר 1988
    סוף כהונה 11 ביוני 1990
    ראש ממשלה יצחק שמיר
    ממלא מקום ראש הממשלה שמעון פרס
    מפלגה שולטת הליכוד
    סיעות הקבינט הליכוד, המערך, מפלגת ש"ס ומפד"ל
    מספר שרים 27
    הקבינט הקודם ממשלת ישראל העשרים ושתיים
    הקבינט הבא ממשלת ישראל העשרים וארבע
    ראש ממשלת ישראל ה-23 יצחק שמיר ושר האוצר שמעון פרס בחדר ישיבות הממשלה בכנסת ב-5 בינואר 1989

    הממשלה העשרים ושלוש הוקמה לאחר הבחירות לכנסת ה-12 והושבעה בכנסת ב-22 בדצמבר 1988 (י"ד בטבת ה'תשמ"ט). היא הופלה בכנסת בהצבעת אי אמון ב-15 במרץ 1990 (י"ח באדר ה'תש"ן), בעקבות "התרגיל המסריח", והמשיכה לכהן כממשלת מעבר עד לכינון ממשלה חדשה ב-11 ביוני 1990 (י"ח בסיון ה'תש"ן).

  • סיעות הכנסת השתים עשרה
  • הקמת הממשלה
  • ציוני דרך ומדיניות
  • סיעות הקואליציה
  • הרכב הממשלה
  • קישורים חיצוניים

ממשלת ישראל העשרים ושלוש
Mem Shamir23.jpg
ממשלת ישראל העשרים ושלוש בראשות יצחק שמיר בבית הנשיא חיים הרצוג. עומדים מימין לשמאל: אליקים רובינשטיין מזכיר הממשלה, אהוד אולמרט, רפאל אדרי, מרדכי גור, משה שחל, יצחק מודעי, משה קצב, עזר ויצמן, אריאל שרון, יעקב צור, חיים בר-לב, אריה דרעי, גדעון פת, יצחק רבין, דן מרידור, גד יעקבי, משה נסים, אברהם כ"ץ-עוז, יצחק חיים פרץ, משה ארנס ורוני מילוא. יושבים מימין לשמאל: יצחק נבון, שמעון פרס, חיים הרצוג, יצחק שמיר ודוד לוי
מידע כללי
תחילת כהונה 22 בדצמבר 1988
סוף כהונה 11 ביוני 1990
ראש ממשלה יצחק שמיר
ממלא מקום ראש הממשלה שמעון פרס
מפלגה שולטת הליכוד
סיעות הקבינט הליכוד, המערך, מפלגת ש"ס ומפד"ל
מספר שרים 27
הקבינט הקודם ממשלת ישראל העשרים ושתיים
הקבינט הבא ממשלת ישראל העשרים וארבע

הממשלה העשרים ושלוש הוקמה לאחר הבחירות לכנסת ה-12 והושבעה בכנסת ב-22 בדצמבר 1988 (י"ד בטבת ה'תשמ"ט). היא הופלה בכנסת בהצבעת אי אמון ב-15 במרץ 1990 (י"ח באדר ה'תש"ן), בעקבות "התרגיל המסריח", והמשיכה לכהן כממשלת מעבר עד לכינון ממשלה חדשה ב-11 ביוני 1990 (י"ח בסיון ה'תש"ן).