מרדכי בנטוב

מרדכי בנטוב
MordechaiBentov.jpg
מרדכי בנטוב, 1951
לידה28 במרץ 1900
אדר ב' ה'תר"ס
גרודז'יסק מזובייצקי, פולין הרוסית
פטירה18 בינואר 1985 (בגיל 84)
טבת ה'תשמ"ה
ישראל
מדינהישראלישראל  ישראל
תאריך עלייה1920
מקום קבורהבית העלמין, קיבוץ משמר העמק
השכלהבית הספר המנדטורי למשפטים
עיסוקעיתונאי, פוליטיקאי, סופר, משפטן עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגהמפ"ם עריכת הנתון בוויקינתונים
שר העבודה והבינוי ה־1
14 במאי 194810 במרץ 1949
(43 שבועות)
שר הפיתוח ה־2
3 בנובמבר 19552 בנובמבר 1961
(6 שנים)
שר השיכון ה־4
12 בינואר 196615 בדצמבר 1969
(4 שנים)
חבר הכנסת
14 במאי 194822 בנובמבר 1965
(17 שנים)
כנסותמועצת המדינה הזמנית, 1, 2, 3, 4, 5
יו"ר ועדת הכלכלה ה־2
18 בספטמבר 195115 באוגוסט 1955
(3 שנים ו-47 שבועות)
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

מרדכי בנטוב (גוּטגֶלד) (28 במרץ 190018 בינואר 1985) היה פוליטיקאי ועיתונאי ישראלי, מראשי תנועת השומר הצעיר ומפ"ם, עורך ביטאון התנועה "על המשמר", חבר מנהלת העם, מחותמי מגילת העצמאות, חבר הכנסת הראשונה עד החמישית, שר השיכון ושר הפיתוח בממשלות ישראל.