פייר לאוואל
English: Pierre Laval

פייר לאוואל
Pierre Laval
Pierre Laval a Meurisse 1931.jpg
לידה28 ביוני 1883
שאטלדון (אנ'), הרפובליקה השלישית עריכת הנתון בוויקינתונים
פטירה15 באוקטובר 1945 (בגיל 62)
פרסן (אנ'), הממשלה הזמנית עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינהצרפתצרפת  צרפת
מקום קבורהבית הקברות מונפרנאס, פריז
עיסוקפוליטיקאי, עורך דין עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגההפלג הצרפתי של אינטרנציונל העובדים, non-attached עריכת הנתון בוויקינתונים
חבר האספה הלאומית הצרפתית
נשיא מועצת השרים
27 בינואר 1931 – 20 בפברואר 1932
(שנה)
Théodore Steeg
André Tardieu
7 ביוני 1935 – 24 בינואר 1936
(33 שבועות ויום)
Fernand Bouisson
Albert Sarraut
סנטור ברפובליקה הצרפתית השלישית
ראש ממשלת צרפת
18 באפריל 1942 – 20 באוגוסט 1944
(שנתיים ו-17 שבועות)
ראש עירייה
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

פייר לאוואל (צרפתית: Pierre Laval;‏ 28 ביוני 1883 - 15 באוקטובר 1945) היה פוליטיקאי צרפתי, ששימש שלוש פעמים כראש ממשלת צרפת, בפעם השלישית בצרפת של וישי. לאחר שחרור צרפת מידי הנאצים במלחמת העולם השנייה, הועמד לאוואל לדין על שיתוף פעולה עם הנאצים, נדון למוות והוצא להורג.