קדיש לוז
English: Kadish Luz

קדיש לוז
Kadish Luz.jpg
קדיש לוז, 1955
לידה10 בינואר 1895
האימפריה הרוסיתהאימפריה הרוסית בוברויסק, האימפריה הרוסית
פטירה4 בדצמבר 1972 (בגיל 77)
ישראלישראל דגניה ב', ישראל
תאריך עלייה1920
השכלהאוניברסיטת אודסה עריכת הנתון בוויקינתונים
עיסוקפוליטיקאי, איש צבא, כלכלן עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגהמפא"י, המערך, עבודה
יושב הראש ה-3 של הכנסת
30 בנובמבר 195917 בנובמבר 1969
(10 שנים)
כנסות4 - 6
שר החקלאות ה־6
3 בנובמבר 195517 בדצמבר 1959
(4 שנים ו-6 שבועות)
תחת ראש הממשלהדוד בן-גוריון
חבר הכנסת
20 באוגוסט 195117 בנובמבר 1969
(18 שנים)
כנסות2 - 6
תפקידים בולטים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
ביקור קדיש לוז בכפר חב"ד.

קדיש לוּז (לוּזִ'ינְסקי) (10 בינואר 18954 בדצמבר 1972) היה מנהיג פועלים, שר החקלאות ויושב ראש הכנסת.